اخلاق تجاری به‌عنوان پارادایم پیشگیری از جرائم بانکی

اخلاق تجاری به‌عنوان پارادایم پیشگیری از جرائم بانکی[1]

 

یکی از ویژگی‌های بارز اخلاقی، جلوگیری از تعارض و تنش در جامعه و بین افراد می‌باشد و زمانی که اخلاق و اخلاق‌‌مداری در جامعه وجود داشته باشد، به‌تبع آن برخی ناهنجاری‌ها در جامعه از بین خواهند رفت. در روابط کسب و کار نیز اخلاق اهمیت خاصی داشته و باعث رونق کسب و کار و اعتماد و صداقت و حسن نیت خواهد بود و در این‌صورت مراودات و معاملات اقتصادی در بستری سالم و اطمینان‌بخش انعقاد خواهد یافت. پرسشی که در این تحقیق مطرح می‌شود عبارت است از این‌که: ‌آیا اخلاق تجاری در پیش‌گیری از جرائم بانکی مؤثر می‌باشد؟ به‌منظور پاسخ‌گویی به این پرسش، کارکرد و نقش اخلاق تجاری بررسی گردیده است.

اخلاق تجاری، علمی هنجارساز محسوب می‌شود که باعث بهبود و ارتقاء مراودات تجاری می‌گردد و یکی از مراودات تجاری همان معاملات بانکی می‌باشد که بایستی در بستری عاری از تخلف و جرم صورت بگیرد و چون از اخلاق تجاری به‌عنوان پلیس روابط کسب و کار یا پلیس روابط تجاری یاد می‌گردد‌، لذا در صورت نهادینه کردن آن در بانک‌ها، می‌توان از بسیاری از جرائم بانکی پیش‌گیری نموده و شاهد سلامت اقتصادی در حوزه کسب و کار باشیم. در واقع اخلاق تجاری به‌عنوان الگویی نوین در حقوق بانکی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار می‌باشد که عینی‌ترین حضور اخلاق در دنیای تجارت، همان مجموعه قواعد رفتاری با کدهای اخلاقی است.

کلیدواژگان: اخلاق‌، اخلاق تجاری‌، جرائم بانکی، پیش‌گیری.

 

اخلاق تجاری پدیده‌ای است که در دنیای کسب و کار وجود داشته و کارکرد و کارآیی آن نیز به‌خوبی حضور آن را در محیط اقتصادی موجه جلوه می‌نماید و اخلاق سعی دارد از ورود بی‌دلیل حقوق کیفری به حیطة کسب و کار جلوگیری نموده و با استفاده از کدهای رفتاری‌، نسبت به پیش‌گیری از تخلفات و جرائم اقدام نماید. با این حال‌، حقوق کیفری صحنه اقتصادی را به‌طور کامل ترک نکرده و ‌آن‌جا که ضرورت داشته باشد، براساس اخلاق بیشتر از پیش، در دنیای تجارت ورود کرده و حضوری فعالانه خواهد داشت. اما اخلاق تجاری در کل دنبال این موضوع است که با اجرایی کردن قواعد پیش‌بینی شده در منشورها یا کدهای اخلاقی از جمله اصول اعتقاد، حسن نیت، صداقت و مانع از اعمال مقررات سخت حقوقی یا قوانین کیفری گردد و با این اصول اخلاقی درواقع جنبه پیش‌گیرانه حقوقی نیز داشته باشد و به‌‌عنوان تکنیک یا الگویی نوین وارد دنیای کسب و کار گردد و از رهگذر کدهای رفتاری، به پیش‌گیری از جرائم در بانک‌ها بپردازد و ورود چنین الگویی به دنیای تجارت به‌دلیل عدم اثربخشی کافی حقوق کیفری، بیش از پیش احساس می‌گردد. درواقع در حقوق نوین بانکی، الگوی اخلاق‌گرایی در منشورهای حرفه‌ای بانک‌ها بیش از پیش وجود داشته و خودنمایی می‌کند. اخلاقی که در روابط تجاری به پلیس روابط تجاری نام‌گذاری گردید و درواقع ناظم روابط کسب و کار محسوب می‌گردد. در حقیقت، اخلاق تجاری باعث گردیده حقوق کیفری در وهله اول کنار گذاشته شده و در صورت عدم حصول نتیجه از اخلاق‌گرایی، از حقوق کیفری و به تبع آن از مجازات به‌ عنوان آخرین وسیله در جهت پیش‌گیری از جرائم بانکی استفاده می‌گردد.

 

[1]. علیزاده، رامین؛ غلامی، دکتر حسین؛ جاهد، دکتر محمدعلی، گروه حقوق کیفری و جرم‌شناسی، واحد اردبیل‌، دانشگاه آزاد اسلامی، اردبیل، ایران.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش