کمیسیون حقوق فناوری اطلاعات و استارتاپ‌ها​​​​​​​

مؤسسه حقوقی و داوری بهنیایی​​​​​​​

استارتا‌پ‌ها یا شرکت‌های نوپا، کسب‌وکارهایی هستند که بیشتر حول محور فناوری شکل گرفته‌اند و پتانسیل رشد فراوانی دارند. بیشتر این شرکت‌ها به‌منظور تولید راه‌حلی نوآورانه، خلاقانه و دوام‌پذیر برای رفع نیازهای موجود در بازار شکل گرفته‌اند و سعی دارند چالش‌های اساسی پیرامون زندگی بشر را رفع کنند. ​​​​​​​

. استارتاپ‌ها می‌توانند در هر شکلی و به هر اندازه‌ای ایجاد شوند و هدفی مشخص یا چند هدف مشخص را در دستور کار خود قرار دهند. این دسته از شرکت‌ها نیز مانند سایر شرکت‌ها به‌منظور رشد و حل چالش‌های حقوقی پیش رو، به مشاوره‌های حقوقی تخصصی نیاز دارند.
نیازهای حقوقی استارتاپ‌ها در طول دوره فعالیت آنان می‌تواند در دسته‌های گوناگونی قرار بگیرد. درواقع این نیازها شامل طیف وسیعی از خدمات حقوقی است و حتی با توجه به زمینه تخصصی فعالیت یک استارتاپ می‌تواند دامنه گسترده‌تری نیز بیابد.​​​​​​​

استارتاپ‌ها برای شروع، تداوم و ثمربخشی کسب‌و‌کار خود به قرارداد‌های گوناگونی نیاز دارند. تنظیم قراردادهایی که یک استارتاپ برای فعالیت به آن نیاز دارد و به‌دلیل اهمیتی که دارد و می‌تواند در مسیر حرفه‌ای یک استارتاپ نقش مهمی ایفا کند. این قراردادها نباید مورد غفلت یا ساده‌انگاری قرار بگیرند. چه‌بسا یک قرارداد خوب بتواند از حقوق استارتاپ‌ها به نحوه مطلوب محافظت کند. استارتاپ‌ها به انعقاد قراردادهای متنوع با اشخاص حقیقی و حقوقی برای تحقق ایده‌ها و رونق و توسعه کسب‌وکار خود نیاز دارند؛ برای مثال باید با استفاده از قراردادهای استخدام، منابع انسانی مورد نیاز خود را تأمین کنند یا با استفاده از قراردادهای پیمانکاری، بخشی از کار را در یک پروژه بپذیرند یا واگذار کنند.
تنظیم قرارداد سرمایه‌گذاری، تنظیم قرارداد محرمانگی، تنظیم قرارداد عدم رقابت، تنظیم قرارداد واگذاری سهام، تنظیم قرارداد تیم‌سازی، تنظیم قراردادهای استخدامی، تنظیم قرارداد شتاب‌دهی، تنظیم قرارداد شرایط استفاده از خدمات، تنظیم قرارداد مدیران و... از جمله خدماتی است که استارتاپ‌ها می‌توانند از ارائه آن توسط وکیل استارتاپی مؤسسه حقوقی و داوری بهنیایی برخوردار شوند.

تنظیم قراردادهای مورد نیاز استارتاپ‌ها​​​​​​​

یکی از مهم‌ترین مجوزهایی که ممکن است یک استارتاپ بتواند دریافت کند، کسب درجه دانش‌بنیان است. به‌دلیل شرایط اختصاصی این مجوز می‌توان آن را یک مجوز اختصاصی و باید آن را مهم و مستقل دانست. دریافت درجه دانش‌بنیان مشروط به ارائه کالا یا خدمات دانش‌بنیان است. مجوز دانش‌بنیانی به یک استارتاپ کمک می‌کند تا بتواند از خود را در عرصه داخلی و خارجی بهتر معرفی کند؛ زیرا براساس ایده و دانشی که نسبت به آن مادر شناخته می‌شود، ارائه می‌گردد. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های دریافت درجه دانش‌بنیانی، معافیت این نوع شرکت‌ها از پرداخت مالیات است که البته استثنائاتی نیز دارد. همچنین تسهیلات و مزایای قابل‌توجهی برای شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته است که بهره‌مندی از آن‌ها، به کسب درجه دانش‌بنیان از سوی استارتاپ مشروط است.​​​​​​​

دریافت درجه دانش‌بنیان برای کسب‌وکار​​​​​​​

استارتاپ‌ها نیز مانند انواع کسب‌وکارها در طول دوره فعالیت خود ممکن است با دعاوی حقوقی یا کیفری سرو‌کار داشته باشند. چه‌بسا استارتاپ‌ها با توجه به شیوه متمایز کسب‌وکار خود، بیشتر در مخاطره دعاوی حقوقی یا کیفری قرار دارند و نیاز است در مقابل ادعاهای مطرح‌شده، به دفاع از خود بپردازند یا به‌منظور حفاظت از حقوق و دارایی‌های خود، به طرح دعاوی حقوقی یا کیفری اقدام کنند.
از آنجا که در کنار قوانین و مقررات عام حاکم بر انواع کسب‌وکار، قوانین و مقررات ویژه‌ای بر نحوه فعالیت استارتاپ‌ها حاکم است، بهره‌مندی از وکیل استارتاپی زبده و آگاه از مقررات و شرایط مربوط به فعالیت استارتاپ‌ها در حفظ حقوق آنان در مراجع قضایی و شبه‌قضایی حائز اهمیت است.
همچنین مراجع و کمیسیون‌های اداری متنوعی نیز بر فعالیت استارتاپ‌ها نظارت دارند که حفاظت از حقوق استارتاپ‌ها و جلوگیری از ایجاد تداخل در فعالیت مستمر آنان، نیازمند تعامل و هماهنگی با چنین نهادهایی است. از جمله خدمات حقوقی ارائه‌شده توسط وکیل استارتاپی مؤسسه حقوقی و داوری بهنیایی به استارتاپ‌ها در این زمینه می‌توان به وکالت از استارتاپ‌ها در دعاوی حقوقی یا کیفری، له یا علیه آنان، در مراجع قضایی و شبه‌قضایی و حمایت از حقوق استارتاپ‌ها در مراجع اداری اشاره کرد. اگر در حوزه فناوری اطلاعات فعالیت دارید یا صاحب کسب‌وکار هستید یا قصد راه‌اندازی یک استارتاپ را دارید، چنانچه شتاب‌دهنده یا سرمایه‌گذار هستید، به قراردادهای معمول و الگوهای اینترنتی بهایی ندهید.
اصولاً هر قرارداد برای همان مورد خاص و با توجه به شرایط موکل تنظیم می‌شود. همچنین حتماً پیش از انجام هر عملی که بار حقوقی یا مالی برای شما دارد، با وکیل متخصص آن امر مشورت کنید. یک اقدام نادرست می‌تواند تبعات مالی و حتی حیثیتی برای شما داشته باشد. توصیه ما به شما این است که پیش از هر اقدامی، از خدمات مشاوره‌ای وکلای متخصص کمیسیون حقوق فناوری اطلاعات و استارتاپ مؤسسه حقوقی و داوری بهنیایی استفاده کنید. این وکلا تخصص کافی درباره قوانین لازم برای کسب‌وکارها دارند.
مؤسسه حقوقی و داوری بهنیایی مفتخر است که به‌منظور رشد اقتصادی و پویایی کسب‌وکارهای نوپا خدمات حقوقی تخصصی ویژه‌ای را به شما عزیزان ارائه دهد. برخی از خدمات حقوقی ارائه‌شده در کمیسیون حقوق فناوری اطلاعات مؤسسه حقوقی و داوری بهنیایی عبارت‌اند از:
* وکالت در همه دعاوی حقوقی و کیفری حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات  (ICT)
* تنظیم اظهارنامه قضائی، تنظیم شکایت کیفری، تنظیم دادخواست، تنظیم لوایح دفاعی، واخواهی و تجدیدنظرخواهی
* وکالت در دعاوی کیفری در حوزه جرائم رایانه‌ای (جعل، سرقت، کلاه‌برداری رایانه‌ای، تخریب و اخلال داده‌ها)
* وکالت در دعاوی حقوقی و تجارت الکترونیک
* دعاوی مربوط به حقوق مصرف‌کننده در فضای مجازی
* شروط ناعادلانه در قراردادهای فناوری اطلاعات
* دعاوی مالکیت فکری و کپی‌رایت در حوزه  ICT
* دعاوی مربوط به ثبت اختراع، ثبت برند و علامت تجاری، دعاوی حق تقدم، دعاوی ثبتی شرکت‌ها
* دعاوی مربوط به هتک حیثیت و نشر اکاذیب در فضای مجازی
* دعاوی مربوط به نام دامنه و دعاوی نقض اسرار تجاری
* پذیرش همه دعاوی حقوقی و کیفری در حوزه فناوری اطلاعات توسط وکلای پایه یک دادگستری
* تهیه و تنظیم لایحه، شکوائیه، دادخواست، اظهارنامه و...​​​​​​​

دعاوی استارتاپی​​​​​​​

* مشاوره درباره روش دفاع در جلسه دادگاه، روش تنظیم دادخواست و لایحه و روش تنظیم قرارداد
* مشاوره درباره تدوین قراردادهای فناوری اطلاعات (خرید‌وفروش سخت‌افزار/ نرم‌افزار، لایسنس)
* مشاوره درباره کسب‌وکارهای اینترنتی، تجارت الکترونیک، خریدوفروش آنلاین و قراردادهای B2B
* مشاوره در حوزه جرائم رایانه‌ای، جعل، سرقت و کلاه‌برداری رایانه‌ای، حریم خصوصی، هک و نفوذ، دسترسی غیرمجاز، هتک حیثیت و انتشار تصاویر خصوصی، حملات فیشینگ و...
* مشاوره درباره حقوق کارگر و کارفرما در شرکت‌های نرم‌افزاری، قراردادهای منع افشای اسرار تجاری
* مشاوره‌های حقوقی تخصصی در حوزه فضای مجازی
* مشاوره حقوقی در حوزه فناوری اطلاعات
* مشاوره حقوقی درباره تدوین قراردادهای تخصصی حقوقی
* مشاوره آنلاین حقوقی
* مشاوره حقوقی اینترنتی
* مشاوره حقوقی کسب‌وکارهای نوپا (استارتاپ‌ها) و شرکت‌های دانش‌بنیان
* مشاوره حقوقی جرائم رایانه‌ای
* مشاوره حقوقی جرائم اینترنتی
* مشاوره حقوقی مالکیت فکری
* مشاوره قراردادهای فناوری اطلاعات
* مشاوره حقوقی تجارت الکترونیک
* مشاوره حقوقی جرائم سایبری
* مشاوره حقوقی فروشگاه‌های اینترنتی (خریدوفروش اینترنتی)
* مشاوره حقوقی کلاه‌برداری، سرقت و جعل اینترنتی
* پیگیری حقوقی پرونده‌هایی مانند کلاه‌برداری اینترنتی، کلاه‌برداری کارت به کارت، جعل رایانه‌ای، مزاحمت‌های رایانه‌ای، نقض قوانین مالکیت معنوی، نشر اکاذیب، قاچاق صوت
* داوری حقوقی و تخصصی در قراردادها و اختلافات حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات
* ارائه دورنمای کلی و توضیحات وضعیت شرکت‌ها در قانون تجارت ایران برای تعیین قالب شرکت و انتخاب بهتر در این زمینه
* تهیه انواع پیش‌نویس، قرارداد و متن مذاکرات
* ارائه مشاوره حقوقی درباره نحوه تأسیس شرکت، مسئولیت شرکا و سایر موارد مرتبط با آن
* اخذ وکالت برای تأسیس شرکت و ثبت برند
* تدوین و تنظیم انواع قراردادهای فنی، داخلی و خارجی و نیز ویرایش و اصلاح قراردادها در زمینه‌های داخلی و خارجی
* تهیه و تنظیم قراردادهای وستینگ و سایر قراردادهای سرمایه‌گذاری و شراکت
* مشاوره درباره قوانین تأمین اجتماعی، قوانین کار، نحوه مدیریت شرکت و مسئولیت‌های آن و نیز تنظیم قراردادهای کار
* تهیه و تنظیم اساسنامه و شرکت‌نامه
* مشاوره درباره قانون تجارت و قانون تجارت الکترونیک​​​​​​​

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش